Строка навигации

Всеукраинский ветеранский турнир по классическим шахматам памяти международного мастера М. Подгайца

Багато славних сторінок налічує історія шахів Кодимщини. Адже з місцевим шахово-шашковим клубом пов’язані імена багатьох прославлених шахістів чи тренерів. Свою рясну сторінку вписав і другий Всеукраїнський ветеранський турнір з класичних шахів пам'яті міжнародного майстра Михайла Подгайця, пройшовши у Кодимському шахово-шашковому клубі.

Участь у турнірі взяли 32 спортсмени. із семи областей України (Одеської, Львівської, Івано-Франківської, Київської, Вінницької, Миколаївської, Харківської) та сусідньої Молдови(Кишинева). Серед них - три міжнародних майстри, один майстер спорту, одинадцятькандидатів у майстри спорту, два кандидати наук, один - доктор наук, лікарі, вчителі,представники інших професій, яких об’єднала любов до цієї логічної гри.

Змагання проводились з обрахуванням національного і міжнародного рейтингів гравців. Защо щира подяка від учасників турніруголові Одеської обласної шахової федерації ВадимуМороховському.

Цікавим є той факт, що не тільки сама гра, а й турнір не має вікового обмеження. Безперечнелідерство у номінації 65+ (гра за швейцарською системою в дев’ять турів) мав найстаршийшахіст - 85-річний одесит Олег Мілютін.

Друге місце посів представник із Львівщини Василь Тимків, третє - Григорій Кіктєв

(Харків).Четверте, п’яте та шосте призові місця зайняли відповідно Володимир Андреєв (м.Южне),Віктор Ромкович м.(Кишинев), Анатолій Усатенко (Одеса). А кращий результат середкодимчан другий рік поспіль у Миколи Покиньбороди.

Шахісти у номінації 50+ (50-65 років) грали за коловою системою. Перше місце виборов

Володимир Дудьєв (м.Миколаїв), друге - Віктор Лукашевич (м.Кодима), третє місце – за

Василем Ковалішиним (м.Кодима). Кращий результат серед місцевих гравців у СергіяСіроштана.Справедливе суддівство здійснював протягом проведення турніру головний суддя змагань Віталій Зайчук.

Завершився турнір нагородженням переможців. Церемонію вручення дипломів провів голова райдержадміністрації Вадим Козачок.

- Той факт що турнір такого високого рівня вже вдруге пройшов на теренах Кодимщин, свідчить про ще один крок на шляху утвердження та збереження шахових традицій краю.

Всім шахістам бажаю спортивнихперемог та міцного здоров‘я,- сказав В.Козачок.

За оцінкою голови ветеранської комісії Федерації шахів Одеської області, члена федерації шахів України Мойсея Хазанкіна, цього річ створені гарні умови для проведення змагань, встановлено кулер, кондиціонер, облаштовано туалетну кімнату, організовано відпочинок,

харчування та дозвілля учасників, визначено значний призовий фонд тощо.

Мойсей Григорович наголосив на особливому ставленні усіх шахістів до Кодимщини, яка дбає про творчий, інтелектуальний, духовний і спортивний розвиток її мешканців. Також висловлено щиру подяку голові РДА Вадиму Козачку - за сприяння та організацію

проведення турніру, депутату Одеської обласної ради, голові благодійного фонду “Теплі серця” Володимиру Осіпову, депутату Одеської обласної ради Олександру Барському, директору ТОВ “Івашківське” Михайлу Погорілому - за оновлення інвентарю клубу.

Надзвичайне піклування міського голови Володимира Склярука залишило в учасників турніру гарні спогади про Кодимщину. Мер не тільки подбав про створення гарних умов для відпочинку біля плеса пиріжнянського ставу, а й забезпечив доставку шахістів до місця.

Нагадаю, що збереженням спадщини, віднаходженням і підтримкою шахістів сьогодні займається районний шахово-шашковий клуб. Тож не дивно, що найтепліші слова вдячності пролунали на адресу його директора Валерія Корчинського. Його відзначено як прекрасного організатора, наставника, відданого справі розвитку українського спорту. За визначенням ветеранів, В.Корчинський буквально "горів на роботі".

Як зазначили учасники, турнір та свої перемоги спортсмени присвятили видатному майстру, вчителю, великій людин– Михайлу Подгайцю.

На завершення, переможець турніру Олег Петрович Мілютін продемонстрував присутнім ще одне своє захоплення, прочитавши власні вірші про Кодимщину, яка зачарувала всіх своїми мальовнимичими краєвидами та щирістю.

Учасники приймали також вітання і від голови міської ветеранської організації Івана Тростянецького.

Апогеєм турніру стала екскурсія до районного історико-краєзнавчого музею та дружня бесіда під шатами дерев на березі ставу. Тут за духм’яною юшкою шахісти знову і знову обговорювали партії, аналізували ходи, читали поезію та співали українських пісень.

Р.S. Цього року кодимчанину, п'ятиразовому чемпіону світу серед студентів (у складі збірноїСРСР), чемпіону України 1976 року, тренеру і видатному шаховому теоретику, багаторічному тренеру чемпіона світу Анатолія Карпова, наставнику жіночої збірної України Михайлу Подгайцю виповнилося б 70.

Любов КУЗЬМЕНКО.