Строка навигации

Всеукраинский детско-юношеский шахматный фестиваль "Кубок Дуная"

Завершився Всеукраїнський дитячо-юнацький шаховий фестиваль "Кубок Дунаю" – великий спортивний захід, який щорічно проводиться на базі Ізмаїльського палацу дітей та юнацтва. У цьому році фестиваль пройшов вже в двадцять шостий раз.

Юні шахісти з Одеси, Миколаєва, Южного, Білгорода-Дністровського, Ширяєвого, Татарбунарів та Ізмаїла кілька днів вели запеклу боротьбу на картатих дошках: три особисто-командних турнірів за віковим групам, традиційний турнір "Шахові надії" (для дітей 7 років та молодше), бліцтурнір, а також сеанс одночасної гри з майстром спорту.

У вівторок, 17 вересня 2019 року, відбулася урочиста церемонія нагородження переможців фестивалю.

У турнірі "А" з класичних шахів, де грали найсильніші гравці, переміг Владислав Мойсеєнко (Татарбунари), на другому місці – одесит Олександр Фунтовий, на третьому – Іван Кожухар (Ізмаїл).

Серед дівчат у цьому турнірі найсильнішою виявилася Вікторія Руссєва (Ізмаїл), до речі, вже багато років утримує пальму першості в тих категоріях, в яких виступає. На II місці – Олена Лук'янцева (Южний), на III місці – Тетяна Воєводіна (Ізмаїл).

Абсолютним чемпіоном турніру "В" став ізмаїльчанін Олександр Кужільний, який зіграв без поразок в класиці, який також відзначився в бліці і зумів звести партію внічию в сеансі одночасної гри з майстром спорту. У числі переможців турніру "В" також можна назвати Марію Руссєву (в класиці) та Ірину Апостолакій (в бліці).

Головні нагороди – кубки – турніру "С" в цьому році поїхали в Миколаїв (Кирило Ворошик, класика) та в Одесу (Максим Пивоваров, бліц). Ну а серед дівчат у турнірі "С" двічі перемогла Наталія Мовчан, юна мешканка Сарати, яка виступала в цей раз за Татарбунари, вона стала чемпіонкою й в бліці, й в класиці.

Турнір "D" – "Шахові надії" – зібрав самих юних гравців у віці 7 років та молодше. Сенсацією тут стала перемога наймолодших, п'ятирічних учасників – Максима Криштафор (Одеса) та Світлани Руссєвої (Ізмаїл). Максим став першим і в класиці, і в бліці, Світлана – в класиці. Семирічна ізмаїльчанка Анна Демченко перемогла в бліці.

У трьох турнірах ( "А", "В" і "С") йшов командний залік (грали 18 команд). Лідерами по всім віковим групам стали команди клубу "Біла тура" (Ізмаїл), два "срібла" завоював клуб "Форпост" (Ізмаїл), одне – у Южного, "бронза" – у Южного, Татарбунарів та Миколаєва.

За традицією, Видавничий дім "Кур'єр" подарував кожній команді барвистий календар на 2020 рік з фотографіями всіх учасників XXVI дитячо-юнацького шахового фестивалю "Кубок Дунаю", а організатори запросили юних шахістів відвідати Ізмаїл в наступному році.

Фото та відео можна знайти тут